Co je Peptan

Zdravotní výhody kolagenových peptidů jsou známy po staletí. V posledních letech byly objeveny stále nové důkazy o jejich podpoře krásy kůže a vlasů, zdraví kloubů a kostí a také o jejich přínosu pro sportovní regeneraci. Dnes se kolagenové peptidy z ryb stávají stále populárnějšími. V tomto článku prozkoumáme, odkud tyto kolagenové peptidy z mořských zdrojů pocházejí, jak jsou vyráběny, a co musíte zvážit jako pečlivý spotřebitel při výběru produktu.

Co jsou kolagenové peptidy z mořských zdrojů?

Kolagenové peptidy z mořských zdrojů jsou zdravotní složkou získanou z ryb a používanou v různých produktech pro zdraví a krásu. Stejně jako kolagen z hovězího masa, vepřového masa a jiných rybích kolagenů jsou tyto kolagenové peptidy získávány z 100% přírodních zvířecích zdrojů - v tomto případě ze kůže divoce chycených ryb oceánu. Kolagenové peptidy z mořských zdrojů se stávají stále populárnějšími, jak mezi spotřebiteli, tak mezi výrobci na trzích zdraví, krásy a nutrice.

Zjistěte více o kolagenových peptidech

Odkud pocházejí ryby pro kolagenové peptidy z mořských zdrojů?

Kolagenové peptidy z mořských zdrojů mohou pocházet ze dvou různých zdrojů: divoce chycených ryb a ryb z akvakultury. Divoce chycené ryby jsou loveny rybáři ve svém přirozeném prostředí, jako jsou oceány, řeky a jezera. Ryby z akvakultury jsou získávány z populací chovaných v rybářských zařízeních. Rybáři mohou hrát roli v procesu odchovu ryb, aby zvýšili produkci. Zdroje divoce chycených a ryb z akvakultury jsou doplňkové. Vyvážení těchto dvou zdrojů a respektování jich může pomoci k tomu, abychom uživili svět.

Jak jsou vyráběny kolagenové peptidy z mořských zdrojů?

Kolagenové peptidy z ryb jsou takzvané kolagenové peptidy typu I. Kolagenové peptidy typu I jsou nejhojnějším kolagenem v lidském těle; Typ I je stavebním kamenem krásné kůže, flexibilních spojovacích tkání a silných kostí. Výrobní proces kolagenových peptidů z ryb je stejný jako pro kolagenové peptidy z jiných zdrojů. Začíná přirozeným procesem extrakce želatiny z surového materiálu, který obsahuje přírodní kolagen. Následuje specifický enzymatický hydrolýzní proces, který želatinu přeměňuje na vysoce biodostupné a bioaktivní kolagenové peptidy.

Podívejte se na video, abyste se dozvěděli více o procesu výroby kolagenových peptidů:

Jaké jsou výhody kolagenových peptidů?

Zdravotní výhody kolagenu a kolagenových peptidů jsou známy již několik generací. V posledních letech se objevilo stále více vědeckých důkazů o jejich podpoře krásy kůže a vlasů, zdraví kloubů a kostí. Nedávný výzkum také zdůraznil výhody pro sportovní regeneraci.

Nedávno zveřejněný článek[1] rozšířil naše porozumění tomu, jak a proč jsou kolagenové peptidy tak účinné, tím, že ukázal jejich biodostupnost a bioaktivitu. Tento výzkumný článek ukazuje, že konzumace této zdravotní složky vede k zvýšenému množství dipeptidů nesoucích hydroxyprolin v krvi. Tyto dipeptidy jsou popisovány jako nesoucí bioaktivitu a bylo prokázáno, že jsou zodpovědné za zdravotní přínosy.

Dozvědět se více o zdraví a výživě Rousselot, globálně vedoucí značce za Peptan

Jaké jsou hlavní zvážení při výběru kolagenových peptidů z ryb?

Jako pečlivý spotřebitel budete chtít hledět nejen na bezpečnost a kvalitu produktů, ale také na udržitelnost. Pokud jde o produkty z oceánských ryb, je důležité zajistit, že za nimi stojí správné řízení rybolovu a udržitelnost. Udržitelný rybolov znamená udržování populace ryb v oceánech na zdravých a produktivních úrovních, minimalizaci environmentálního dopadu rybolovu, respektování okolního ekosystému a udržitelnost pro lidi, kteří závisí na rybolovu. Při hledání kolagenových peptidů z ryb můžete určitě uplatňovat tyto stejné standardy.

Jak je zajištěna udržitelnost kolagenových peptidů z rybího mořského zdroje?

Existují různé nevládní organizace (NGO) na světě, které udržitelně řídí a spravují rybářské praktiky, jako je Marine Stewardship Council (MSC), Marine Conservation Alliance (MCA), Friend of the Sea (FOS) a další. Aby byly certifikovány jednou z těchto organizací, musí rybářství a společnosti splňovat přísné požadavky na udržitelnost a stopovatelnost dodavatelského řetězce (jako součást programu MSC Chain of Custody).

Co dělá Marine Stewardship Council (MSC) jedinečným?

MSC je jedním z nejznámějších označení pro udržitelné rybářské praktiky a stopovatelnost dodavatelského řetězce na světě. Tato organizace působí globálně a produkty se svým dobře známým modrým označením lze najít v mnoha zemích, od USA a Francie po Japonsko a Čínu. MSC je mezinárodní nezisková organizace, která chce, aby budoucí generace mohly dále užívat mořské plody a oceány plné života. Jejím cílem je využívat ekologického označování a certifikaci rybolovu k podpoře zdraví našich světových oceánů tím, že uzná a odmění udržitelné rybářské praktiky

Benefity: Peptan Marine

  • Splňuje nejpřísnější regulace potravin Evropské unie
  • Plně stopovatelný
  • Bez GMO (vyrobeno bez genetického inženýrství)
  • 100% čisté kolagenové peptidy mořského původu
  • 100% bez antibiotik, hormonů, konzervačních látek
  • Certifikovaná výroba podle IFS a HACCP (ifs-certification.com, haccp.com - více informací zde)
  • Vysoká všestrannost složky, zcela neutrální chuti a vůně - ideální pro formulace
  • Volitelné: Certifikované produkty od Marine Stewardship Council (MSC)
  • Ekologicky šetrné, udržitelné a získávané čistým způsobem